Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ
Przewiń

Zaproszeni goście

Festiwal Vitae Valor to nie tylko filmy, ale również wiele okazji do cennych spotkań (choćby tylko online) i poszerzania swojego spojrzenia na świat i innych ludzi. Wykład i debaty osnute wokół klucza OBLICZA KONFLIKTU zostaną uświetnione obecnością znamienitych gości, których tu krótko przedstawiamy.

Tomasz Rożek

Z wykształcenia fizyk a z zawodu dziennikarz naukowy. Kieruje działem naukowym w tygodniku Gość Niedzielny. Współpracuje lub współpracował z wieloma mediami telewizyjnymi, radiowymi i prasowymi. Był Autorem oraz prowadzący program Sonda2 w TVP2. Współtworzy programy radiowe: „Pytania z kosmosu” oraz Klub Trójki

naukatolubie.pl / Youtube / Facebook Wykład Inauguracyjny „Konflikt w nauce” – 11.XII godz. 18.30 ⇾ REZERWUJ

Krzysztof Zanussi

Reżyser, scenarzysta i producent filmowy, związany z kinem Młodej Kultury oraz kinem moralnego niepokoju, komandor Orderu Odrodzenia Polski, od 1992 profesor sztuk filmowych. Renomę intelektualisty dotykającego problemów moralności, wiary, zła i człowieczeństwa zdobył takimi filmami, jak Struktura kryształu (1969), Iluminacja (1972), Barwy ochronne (1976), Spirala (1978), Constans (1980) i Imperatyw (1982). Realizował filmy nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, we Włoszech oraz w Rosji. Laureat Złotego Lwa w Wenecji za film Rok spokojnego słońca (1984), dwukrotny laureat Grand Prix FPFF za Barwy ochronne oraz Życie jako śmiertelną chorobę przenoszoną drogą płciową (2000). Otrzymał również statuetkę „Vitae Valor“ za całokształt twórczości (2000).

Wikipedia / filmpolski.pl / Facebook Debata „Konflikt wewnętrzny” – 14.XII godz 20:15 ⇾ REZERWUJ

Paulina Guzik

Dziennikarka telewizyjna, prowadząca program Między Ziemią a Niebem TVP1, o życiu Kościoła pisze m.in. dla wydawanego w Watykanie serwisu Crux. Doktor nauk o mediach, wykładowca akademicki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Podczas ŚDM 2016 w Krakowie była szefową Biura Mediów Zagranicznych. Autorka (wraz z Cecilią O’Reilly) książki „WYD 2016 – the Largest European Event of the 21st Century”. Prywatnie żona Bartka, mama Jaśka i Helenki (wg. stacja7.pl)

stacja7.pl / cruxnow.com / Twitter Debata „Konflikt wewnętrzny” – 14.XII godz 20:15 ⇾ REZERWUJ

Rafał Porzeziński

Absolwent Dziennikarstwa na UW, absolwent Studium Terapii Uzależnień, mąż i ojciec trzech córek, zakochany w żonie i w Mokotowie. Od 1992 pracuje w rozgłośniach radiowych, kolejno: III Programie Polskiego Radia, Radiu Zet, Radiu Kolor, Radiu Plus, Radiu Józef, ponownie w Radiu Plus jako Dyrektor Programowy, Radiu Warszawa i w Pierwszym Programie Polskiego Radia jako dyrektor i redaktor naczelny (2016-2018). Od 1995 współpracował z telewizją Canal+, Polsat, TV Puls, TVP1, TVP Info, Telewizja Republika m.in. jako prowadzący, autor, wydawca programów publicystycznych oraz producent („Postacie” TV Puls, „Ocaleni” TVP Info, „Koniec Końców” TVP1, Ocaleni TVP1) (wg. poslkieradio.pl, pl.wikipedia.org)

polskieradio.pl / ocaleni.tv / Twitter Debata „Konflikt międzypokoleniowy” – 15.XII godz. 20:00 ⇾ REZERWUJ

Jan Mela

W 2002 roku, mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi. W wyniku porażenia prądem (15 000 V) amputowano mu rękę i nogę. Porusza się o protezie podudzia. Dwa lata po wypadku razem z polarnikiem, Markiem Kamińskim, wyruszył na wyprawę na Biegun Północny, a następnie na Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. W 2009 roku założył Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej. (wg. pozahoryzonty.org)

pozahoryzonty.org / Facebook / Wikipedia Debata „Konflikt międzypokoleniowy” – 15.XII godz. 20:00 ⇾ REZERWUJ

Tomasz Terlikowski

Publicysta, filozof, dziennikarz, pisarz. Pracował i/lub publikował m.in. w „Newsweeku”, Radiu Plus, redakcji katolickiej TVP („Między ziemią a niebem”), dzienniku „Rzeczpospolita”, tygodniku „Wprost”, „Fronda”, TVP2 („Wojna światów”, TVP Historiam, „Więzi”, „Znaku”, „Tygodniku Powszechnym”, „Przeglądzie Powszechnym”. W 2010 zadebiutował jako autor powieści Operacja „Chusta”. Członek zarządu Telewizja Republika S.A. i jej dyrektor programowy. Mąż jednej żony i ojciec piątki dzieci.

Facebook / Twitter Debata „Konflikt społeczny” – 16.XII godz. 20:00 ⇾ REZERWUJ

Klaudia Cymanow-Sosin

Absolwentka studiów dziennikarskich, filologicznych oraz europeistyki, stypendystka Fundacji im. Stanisława Pigonia oraz Fundacji im. Pokusów, uczestniczka programu „Młodzież dla Europy”. Doktorat z teorii komunikacji („Funkcje metafory we współczesnym przekazie reklamowym”). Posiada doświadczenie dziennikarskie w mediach (m.in. TVP, Radio Kraków, RDN Małopolska), pełniła funkcję prezesa Wydawnictwa Edukacyjnego, doradca ds. mediów w trakcie ŚDM 2016 Obecnie jest członkiem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, Komisji Medioznawczej PAU, a także wiceprzewodniczącą Rady Programowej Radia Kraków. Od kilku lat prowadzi na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II zajęcia związane z PR, komunikacją wizerunkową, marketingiem medialnym i reklamą. Z-ca dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII

upjp2.edu.pl / Facebook Debata „Konflikt społeczny” – 16.XII godz. 20:00 ⇾ REZERWUJ

www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.