Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ
Przewiń

Zaproszeni goście

Festiwal Vitae Valor to nie tylko filmy, ale również wiele okazji do cennych spotkań (choćby tylko online) i poszerzania swojego spojrzenia na świat i innych ludzi. Wykład i debaty osnute wokół klucza OBLICZA WOLNOŚCI zostaną uświetnione obecnością znamienitych gości, których tu krótko przedstawiamy.

Dr Łukasz Lamża
Popularyzator nauki, wykładowca. Autor artykułów popularnonaukowych, twórca programu „Czytamy Naturę” publikowanego na prowadzonym na kanale YouTube kanale Copernicus Center for Interdisciplinary Studies. Autor książek Przekrój przez Wszechświat, Granice Kosmosu – granice kosmologii, Wszechświat krok po kroku.

Facebook | lukaszlamza.wordpress.com

Łukasz Maciejewski
Pochodzący z Tarnowa filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych („AICT”) oraz Federacji Krytyków Filmowych („Fipresci”). Dwukrotny laureat Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej: w kategorii „najlepszy krytyk” (2019), „książka roku” (2018), czterokrotnie nominowany do tej nagrody.

Facebook | YouTube Łukasz Maciejewski Poleca

Prof. UKSW dr hab. Monika Przybysz
Specjalista public relations, komunikacji kryzysowej, ekspert medialny, kierownik Katedry Public Relations i Komunikacji Marketingowej w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW.

Facebook | Twitter

Michał Kłosowski
Dziennikarz i publicysta. Twórca projektów medialnych, dyrektor działu Analiz i Rozwoju Instytutu Nowych Mediów, zastępca redaktora naczelnego magazynu Wszystko Co Najważniejsze. Studiował kognitywistykę i archeologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz historię i filozofię na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. W 2015-2016 pracował przy organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, w 2019 roku przy organizacji Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Pomysłodawca i autor programu Studio Raban w Telewizji Polskiej. Współpracował z papieskim stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Stypendysta amerykańskiego Edward R. Murrow Program For Journalists.

Prof. dr hab.Adam Regiewicz
Literaturoznawca, filolog i filmoznawca, Dyrektor Instytutu Literaturoznawstwa Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Zajmuje się badaniem zjawisk na pograniczu literaturoznawstwa i komparatystyki kulturowej, m.in. transkulturowym badaniem średniowieczności, antropologią i kulturą współczesną badanymi w perspektywie chrześcijaństwa jako paradygmatu kulturowego Europy i jego kryzysu w dobie sekularyzmu, literaturą popularną, audiowizualnością oraz muzycznością literatury.

Dr Maja Bednarska (Gorczyca)
Adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, absolwentka Filozofii Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (2007) oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (2011), inicjatorka i organizatorka cyklu Konferencji Etyki Mediów w Krakowie (2007), laureatka Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa (2011), Laureatka Konkursu im. BP Jana Chrapka na najlepszą rozprawę doktorską inspirowaną nauczaniem Jana Pawła II – Rola mediów w promowaniu godności człowieka (2018)

Ewa Kiedio
absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, redaktor w Wydawnictwie WIĘŹ, członkini redakcji kwartalnika „WIĘŹ” i Zespołu Laboratorium WIĘZI, współzałożycielka magazynu „Dywiz. Pismo katolaickie”. Autorka książek: Osobliwe skutki małżeństwa, A piękno świeci w ciemności (wywiad rzeka z bp. Michałem Janochą), Zostały mi słowa miłości. Maria Hiszpańska-Neumann: życie i twórczość (razem z Marią Czarnecką). Od 2018 roku prowadzi program publicystyczny „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć” w Polsat Rodzina. Żona i matka.

Facebook

Dr Marcin Kędzierski
Główny ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Stały autor portalu opinii Klubu Jagiellońskiego oraz stały współpracownik czasopisma idei „Pressje”. Adiunkt w Katedrze Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Były prezes Klubu Jagielońskiego oraz były dyrektor Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Prywatnie mąż i ojciec piątki dzieci, radny sołecki i działacz wiejski.

Klub Jagielloński

Ks. dr hab. Andrzej Draguła
Teolog i publicysta, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, znawca kultury popularnej. Doktor habilitowany teologii, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego. Autor m.in. książek „Copyright na Jezusa. Język, znak, rytuał między wiarą a niewiarą” oraz „Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem”. Laureat Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka (2018)

Twitter

Adam Woronowicz
Aktor filmowy i teatralny. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie w 1997 roku. Występował m.in. w Teatrze Rozmaitości w Warszawie i w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Laureat Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza 2004/2005, za role Fadinarda w „Słomkowym kapeluszu” Eugène’a Labiche’a w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz Mirona w spektaklu Teatru Telewizji „Pamiętnik z powstania warszawskiego” według Mirona Białoszewskiego. Zagrał m.in. role księdza Jerzego Popiełuszki w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reżyserii Rafała Wieczyńskiego oraz Maksymiliana Kolbe w filmie „Dwie korony” (Michał Kondrat). W 2018 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora.

Facebook

www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.