Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ
Przewiń

Język nas ujawnia, obnaża, czy zdradza? – wykład i dyskusja

Słowa mają wielką moc. Spraw, by pomogły Ci osiągnąć to, co chcesz

Na wykład o języku przychodzicie na własną odpowiedzialność:) Bo jedno mogę obiecać: po nim już nic w waszym życiu nie będzie takie samo. Nie obiecuję duchowego przebudzenia, ale otwarcie potężnych bram wiedzy, które można sprowadzić do trzech zdań:

1) Serio to tak działa?
2) Serio to jest takie ważne?
3) To już nie można nic normalnie powiedzieć?

A poważnie, to opowiem o tym, co wydarza się między percepcją a konceptualizacją, czyli jak nasz umysł gromadzi informacje, jak je przetwarza i jak je później wyraża w języku. Pokażę Wam, dlaczego potrzebujemy nazywać różne sytuacje, emocje, potrzeby ale też co się dzieje z językiem, a raczej w języku, gdy brakuje nam odpowiednich słów.

dr Małgorzata Majewska - językoznawczyni, specjalistka od komunikacji werbalnej i niewerbalnej, pracuje w Zakładzie Nowych Mediów w Instytucie Dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej zainteresowania badawcze to: komunikacja werbalna i niewerbalna w mediach, język mediów (ze szczególnym uwzględnieniem języka reportażu), manipulacja językowa, media społecznościowe. Autorka licznych publikacji w tym monografii „Media a prywatność. Zarys problematyki.”

Gdzie i kiedy?

www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.