Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ
Przewiń

Zaproszeni goście

Festiwal Vitae Valor to nie tylko filmy, ale również wiele okazji do cennych spotkań (choćby tylko online) i poszerzania swojego spojrzenia na świat i innych ludzi. Wykład i debaty osnute wokół klucza OBLICZA RELACJI zostaną uświetnione obecnością znamienitych gości, których tu krótko przedstawiamy.

Dr Joanna Jurga

Nazywam się dr Joanna Jurga i projektuję doświadczenia zmysłowe w przestrzeni. Zajmuję się poczuciem bezpieczeństwa, zarówno w warunkach ziemskich, jak i kosmicznych. Badam działanie ludzkich zmysłów i tworzę rozwiązania dla przebodźcowanych użytkowników, aby otoczenie w którym funkcjonujemy było dla nas wspierające sensorycznie. Edukuję zarówno w kwestii projektowania zaangażowanego społecznie jak i roli projektowania systemów wspierających dobrostan.
Wykładam na School of Form Uniwersytet SWPS oraz prowadzę badania dla Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Jestem autorką podcastu #BEZPIECZNIK, eBOOKa “Cząłgając się do dobrastanu”, “Notesu uważności” oraz książki “Szałas na hałas”.

https://joannajurga.com/

Dr Armen Mekhakyan

Dr Armen Mekhakyan jest zwolennikiem holistycznego podejścia do zdrowia psychicznego, a w praktyce łączy trzy aktywności zawodowe. Jest psychoterapeutą z dyplomem doktora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; działa jako konsultant biznesowy z dyplomem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, wspierając organizacje i ich kadry zarządzające oraz przeciwdziałając wypalaniu zawodowemu. Jest także mediatorem i negocjatorem z dyplomem Uniwersytetu Warszawskiego, biorącym udział w procesach zbiorowych i indywidualnych oraz pomagającym w pozasądowym rozstrzyganiu sporów. Jest też propagatorem wiedzy o zdrowiu psychicznym, aktywnie działającym na rzecz normalizacji i detabuizacji związanych z nim zagadnień. Edukuje między innymi za pomocą autorskiej audycji „Dobra terapia” w Radiu TOK FM, która została wyróżniona prestiżową nagrodą Złota Synapsa. Jest też gościem na konferencjach autoryzowanych przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz zwolennikiem łączenia leczenia farmakologicznego i terapeutycznego. Celem dr. Armena Mekhakyana jest traktowanie przez społeczeństwo zdrowia psychicznego jak każdego innego rodzaju zdrowia oraz niemylenie rozwoju emocjonalnego z chorobą.

https://armen.info.pl/o-mnie/

Jacek Kędzior

Partner Zarządzający EY Polska odpowiedzialny za całokształt działalności firmy EY w Polsce oraz Partner Zarządzający regionem EY CESA (Central, Eastern and Southeastern Europe & Central Asia) obejmującym 29 krajów. W latach 2014-2018 zarządzał regionem Europy Centralnej i Środkowowschodniej w EY.

. Doświadczony lider w obszarze zarządzania i doradztwie podatkowym. Gracz zespołowy. Zwolennik innowacji i edukacji. Entuzjasta sportów górskich, śniegowych i wodnych.

Więcej: https://www.ey.com/pl_pl/people/jacek-kedzior

Monika Meleń

Reżyserka, scenarzystka, lektorka i radiowiec

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11143596

Ks. bp Artur Ważny

Biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

Jako duszpasterz młodzieży i akademicki dostrzegał konieczność głoszenia Ewangelii za pomocą nowych środków wyrazu, dlatego był członkiem zespołu redakcyjnego pisma „Winda” – tarnowskiego dodatku do tygodnika „Droga” – oraz współprowadził audycje dla młodzieży „Na strychu” w diecezjalnym radiu RDN. Przez wiele lat był także głównym organizatorem tygodniowego Festiwalu Filmowego „Vitae Valor” oraz Przeglądu Filmów Norweskich.

Więcej: https://diecezja.tarnow.pl/index.php/biskupi/108-biskupi-tarnowscy/6162-biskup-artur-wazny

dr Elżbieta Wiater

Teolog, historyk, obecnie zajmuje się głównie historią Polskiej Prowincji Dominikanów. Współpracuje jako dziennikarka z portalem aleteia.pl. Autorka książek o świętych, ostatnio opublikowała „Mistyczki i wojowniczki. Kobiety, które zmieniały Kościół” o świętych średniowiecza. Mieszka w Krakowie.

www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.