Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ
Przewiń

Uroczyste otwarcie – wykład „Jak dojrzewa nasz mózg” dr Marek Kaczmarzyk oraz koncert piosenek filmowych

Wykład i koncert

Na dobry początek

Uroczyste otwarcie, oraz:
Wykład "Jak dojrzewa nasz mózg"
dr Marek Kaczmarzyk, prof. UŚ

Wbrew pozorom ludzki mózg dojrzewa bardzo długo.
Z neurorozwojowej perspektywy przechodzi kilka okresów szczególnej wrażliwości oraz podatności na wpływy otoczenia. Każdy etap charakteryzuje nieco odmienne możliwości, kompetencje i preferencje poznawcze. Wiele z tych różnic wywołuje napięcia, których zrozumienie ułatwia przyjęcie perspektywy neurobiologii.

Dr Marek KaczmarzykDr Marek Kaczmarzyk prof. UŚ – biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel akademicki, popularyzator nauki. Autor licznych artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia. Najważniejsze z nich to: „Szkoła neuronów. O nastolatkach, kompromisach i wychowaniu”, „Unikat. Biologia wyjątkowości”. „Strefa Napięć”. Proponuje spojrzenie na proces edukacji, oraz procesy relacyjne w ludzkich grupach zadaniowych, przez pryzmat znaczenia biologicznego podłoża, szczególnie najnowszych osiągnięć neuronauk. Propagator dydaktyki ewolucyjnej – dziedziny zajmującej się wyodrębnieniem, rozpoznaniem i praktycznym wykorzystaniem wpływu mechanizmów ewolucyjnych (zarówno ewolucji biologicznej, jak i kulturowej) na procesy uczenia się i rozwój kompetencji w zakresie relacji w grupach. Zajmuje się także zagadnieniami biologicznego podłoża zachowań w polityce (współautor książki „Homo Politicus Sapiens. Biologiczne aspekty politycznej gry”).
https://www.youtube.com/@neurodydaktykadoktorakaczm5468

Koncert Piosenek Filmowych - piękna i przebojowa muzyka - Najmniejsza Scena Świata

Najmniejsza Scena Świata - Grupa młodych artystów, skupionych przy kameralnej scenie w jednej z kamienic na tarnowskim Rynku: https://www.facebook.com/NajmniejszaScenaSwiata/

Rozpoczęcie XIII edycji festiwalu filmowego VITAE VALOR będzie obfitować w treści, dźwięki i obrazy, które
wprowadzą widzów w tegoroczny temat siedmiodniowego festiwalu, którym jest: „OBLICZE DOJRZEWANIA“.

Gdzie i kiedy?

www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.