Każdy i każda z nas potrafi odgrzebać w swojej historii chociaż jeden osiągnięty cel. Chociaż jeden sukces według własnych standardów. Chociaż jeden moment, gdy odważnie w coś weszliśmy i zdobyliśmy coś, na czym nam zależało. A co, gdybyśmy częściej wracali naszą pamięcią do tych momentów?
„Wspólnie jesteśmy nad wyraz potężni i mamy za sobą rzadko wspominaną, rzadko pamiętaną historię zwycięstw i przeobrażeń, która może dodać nam otuchy i wiary w siebie, w to, że owszem, możemy zmienić świat, gdyż nieraz już nam się to wcześniej udało. (…) Trzeba nam litanii, różańca, sutry, mantry, wojennych pieśni na cześć naszych zwycięstw. Przeszłość odsłania się w blasku dnia i przemienić się może w pochodnię, którą nieść będziemy w noc, jaką jest dla nas przyszłość”. ("Nadzieja w mroku. Nieznane opowieści, niebywałe możliwości" Rebecca Solnit)
Podczas warsztatu poszukamy wspólnie tych momentów. Nadzieja jest bowiem nie tylko uczuciem czy optymizmem, ale sposobem myślenia. Opierając się na badaniach C.R. Snydera, będziemy uczyć się przekierowywać nasze spojrzenia w stronę nadziei. Wykorzystamy odkrycia tego naukowca i trzy elementy kluczowe w tym procesie: stawianie sobie realistycznych celów, tworzenie planów ich osiągnięcia i pielęgnowania wiary w siebie. Forma warsztatowa oznacza, że nie będziemy tylko słuchać, ale sami aktywnie pracować, przyglądać się sobie, rozmawiać i doświadczać. Zapraszam do wspólnej podróży!
„Nadzieja tkwi w założeniu, że nie sposób przewidzieć, co się stanie w przyszłości, i że w tej szczelinie niepewności powstaje przestrzeń do działania." ("Nadzieja w mroku. Nieznane opowieści, niebywałe możliwości" Rebecca Solnit)
Monika Chochla - psycholożka, trenerka kompetencji miękkich, psychoterapeutka w trakcie szkolenia w nurcie systemowym w Fundacji Na Szlaku, coach, terapeutka Racjonalnej Terapii Zachowania i facylitatorka Job Crafting.
Od 13 lat pracuje w obszarze rozwijania potencjału i skuteczności w działaniu, wspierając rozwój takich kompetencji jak: komunikacja, efektywna współpraca w zespole, kreatywne myślenie, elastyczne reagowanie na zmiany, praca z krytykiem wewnętrznym, rozwój samoświadomości własnej i zaufanie w związku. W pracy z ludźmi najbardziej kręci ją błysk w oku oznaczający, że ktoś właśnie odkrył w sobie moc i siłę do pełniejszego życia, oraz że przyjmuje siebie w całości z tym, co w nim silne i wrażliwe. Prowadzi autorskie warsztaty psychologiczne oraz rozwojowe dla biznesu i organizacji pozarządowych (ponad 2500 godzin na sali). Inspiruje do życia zaangażowanego pisząc bloga www.chcemisie.com.pl. Poza gabinetem i salą szkoleniową można ją spotkać na którejś z polskich lub europejskich tras rowerowych.
Fot. Agnieszka Hołda-Myśliwiec (Mamoko fotografia)