Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ
Przewiń
Blog

Do poczytania i nie tylko

Historia Vitae Valor,VV 2020

Oblicza konfliktu – Vitae Valor 2020

W 2020 roku, po kilkunastoletniej przerwie, spotkaliśmy się wyłącznie w przestrzeni wirtualnej. (Przejdź do strony archiwalnej Vitae Valor 2020)

Przesłaniem festiwalu był realizm dnia codziennego, będący podstawą ludzkiej egzystencji. Realizm, który może przybrać formę buntu, konfliktu, niezrozumiałych postaw, wyborów a także trudnych międzyludzkich relacji. Vitae Valor stawia zatem pytania o ludzką godność, pokazuje różnorodność egzystencji, uczy dialogu a także promuje kulturę spotkania.

Pewne jest jedno: konflikt zawsze był, jest i będzie obecny, dopóki będziemy trwać w żywych relacjach. Ważne jest to, jak będziemy do niego podchodzić, gdy faktycznie dojdzie do sytuacji zderzenia się. Pokona nas to? A może stanie się momentem zwrotnym naszego życia? To tajemnica każdego konfliktu, którą w pewnym momencie trzeba odkryć, aby po prostu pójść dalej.

To odkrywanie w otaczającej rzeczywistości sensu istnienia a zarazem poszukiwanie piękna, dobra i prawdy. Życie staje się wartością, gdy budujemy je na fundamencie moralnym, duchowym i etycznym. Jest wartością, gdy dostrzegamy w nim piękno, dzielimy się dobrem i doświadczamy prawdy.

www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.