Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ
Przewiń
Blog

Do poczytania i nie tylko

Historia Vitae Valor

Oblicza relacji – Vitae Valor 2022

W listopadzie 2022 roku odbyła się kolejna, XII edycja Festiwalu Filmowego Vitae Valor. Jej hasłem stały się O B L I C Z A   R E L A C J I. ( Przejdź do strony archiwalnej Vitae Valor 2022)

VITAE VALOR – OBLICZA RELACJI to w skrócie:
7 Filmów, 7 Gości, 3 Spotkania Autorskie, 3 Debaty, 2 Warsztaty, 1 Koncert muzyczny, 1 Spektakl Akrobatyczno-Taneczny.

Wspólne odkrywanie a zarazem poszukiwanie takich relacji, które stanowią nieoczywisty związek. Nie tworzą prostej definicji. Nie próbują tłumaczyć się i przekonywać do swoich racji. One po prostu są a My – odbiorcy musimy/chcemy je zauważyć.

Mówiliśmy o relacjach, które dla wielu z Nas są nieoczywiste, przykryte wieloma trudnościami, zagadkami. Bywa, że stanowią tajemnicę tych, którzy je tworzą. To w końcu, takie relacje, które wprawiają w zdumienie – samym faktem istnienia, pojawienia się.

Jaki powinniśmy się wobec nich zachować? Jak je zrozumieć? Jak towarzyszyć tym, którzy tworzą nieoczywiste relacje? A może to My sami jesteśmy twórcami takich związków – niezrozumiałych dla innych. Zaprosiliśmy Państwa do stawiania pytań, do wspólnego poszukiwania na nie odpowiedzi oraz do tworzenia środowiska ludzi nowej kultury, które nie boi się konfrontacji z niełatwymi tematami obecnymi w naszej przestrzeni społecznej.

www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.