Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ
Przewiń
Blog

Do poczytania i nie tylko

Newsy

Piotr Barszczowski ze złotym medalem na XIII Biennale we Florencji

Tarnowski artysta – człowiek związany z festiwalem filmowym Vitae Valor od jego IV edycji. Autor plakatów, ukazujących główne przesłanie poszczególnych haseł festiwalu, został nagrodzony za swoje prace na prestiżowym florenckim Biennale.

Barszczowski zaprezentował „Ostatnią wieczerzę XXI w” oraz „Panta Rhei – Alegoria czasu”  „Kawiarenkę” oraz „Sztorm”. Międzynarodowe jury doceniło twórczość artysty przyznając mu złoty medal im. Wawrzyńca Wspaniałego „Lorenzo il Magnifico” w kategorii: Sztuki Multimedialne. Warto podkreślić, że artysta otrzymał również za swoje prace nagrodę publiczności biennale. Nagrody są zatem potwierdzeniem niezwykłych umiejętności tarnowskiego twórcy.

Cieszy fakt, że jako organizatorzy festiwalu filmowego tworzymy go z takimi artystami jak Piotr Barszczowski. Artystami, dla których w sztuce liczą się wartości i ciągłe poszukiwanie  piękna. W tym miejscu warto przypomnieć, że tegoroczny plakat festiwalu jest właśnie autorstwa Barszczowskiego. „Oblicza wolności” zostały przez artystę ukazane w formie łańcucha, który przywołuje na myśl zniewolenie, jakąś formę ograniczenia. W tym przekazie jest jednak jeden, istotny element – to jedno z koluszek, które pozostaje w doskonałej formie, jest inne, gdyż nie jest stare, zardzewiałe. Symbolicznie coś łączy, buduje. W ten sposób zmienia się nasze patrzenie na dotychczasowy łańcuch – otóż, za sprawą jednego ogniwa zyskuje on nowe znaczenie.  

Artyście Piotrowi Barszczowskiemu gratulujemy sukcesu i cieszymy się, że od tylu lat towarzyszy idei festiwalu filmowego Vitae Valor, w którym stykają się różne oblicza sztuki. 

www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.